Królicza kuweta - żwirki i pellety 0
Królicza kuweta - żwirki i pellety

Królicza kuweta bez tajemnic - rodzaje żwirków i ich właściwości

 

Króliki potrzebują miejsca, które zapewnia im zachowanie odpowiedniej higieny. Niezbędne w tym celu jest dostarczenie królikowi odpowiedniej ściółki. Idealnym produktem zdają się być żwirki. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów żwirków, dlatego warto zapoznać się z informacjami na temat każdego z nich.

 

Kuweta królika od kuchni

Właściciel powinien zaopatrzyć się w odpowiedniej wielkości kuwetę. Wskazane jest nauczanie królika do załatwiania swoich potrzeb w jednym miejscu. Jednak odpowiednia kuweta to nie wszystko. W życiu królika, a jak pokazuje doświadczenie właścicieli królików, również w ich życiu, bardzo ważną rolę pełni ściółka. Umożliwia ona zachowanie higieny puchatemu przyjacielowi oraz komfort sprzątania nieczystości właścicielowi. 

 

Czym chata bogata, czyli mnogość żwirków

Aktualnie na rynku dostępnych jest wiele żwirków. Różnią się one nie tylko budulcem, ale również właściwościami i bezpieczeństwem dla królika oraz środowiska. Warto mieć na względzie, iż niektóre żwirki są bardziej ekologiczne od innych. Są również żwirki zbrylające i niezbrylające. Właściciele mogą wybrać żwirek według własnych preferencji z uwzględnieniem bezpieczeństwa i zadowolenia królika. 

 

Żwirek drewniany - pellet lub kruszon.

Żwirek drewniany pellet produkowany jest z drzew, trocin, ścinków lub włókien roślinnych. Jest ekologiczny, mało pyli, a przy tym pachnie drewnem. Pochłania stosunkowo dużo wilgoci, więc jest wydajny. Niestety jest dość twardy, absolutnie nie sprawdzi się w całej klatce, gdyż będzie za twardy dla delikatnego ciałka królika.  Kruszon to zbrylająca, drobna wersja drewnianego żwirku. Z udziałem wilgoci zbryla się w małe kulki, które łatwo usunąć drogą sanitarną. jego wadą jest fakt, że łatwo wynosi się z toalety oraz  przyczepia do łapek - tutaj z pomocą mogą nam przyjść wycieraczki i dywaniki położone w pobliżu kuwety.

 

W króliczej kuwecie nie powinniśmy używać żwirków silikonowych, bentonitowych oraz trocin. Nie są one dobre dla królika, mogą stworzyć zagrożenie dla jego zdrowia i bezpieczeństwa.

 

Wybór należy do Ciebie!

Wybór żwirku dla królika nie powinien być przypadkowy. Przy dokonywaniu wyboru należy kierować się nie tylko wygodą i bezpieczeństwem królika, ale również troską o środowisko naturalne.

 

Zobacz nasze propozycje kuwet i wybranych żwirków.

[product id="1385, 490, 581, 580, 583, 590, 479, 938, 1037, 1038"]

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl